Roza Sadiku
Roza Sadiku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Gusht 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Roza Sadiku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Karriera e saj filloi në moshën 8 vjeqare ku ajo filloj mesimet ne shkollen e muzikes "Çesk Zadeja" në instrumentin e Pianos. Pas shumë e shumë koncerteve të Pianos, filloi edhe të këndojë. Për herë të parë konkurroi në edicionin e parë të festivalit "Diamond Fest" në Ferizaj me këngën e saj te parë "Piano" dhe me një sukses të mjaftueshëm arriti të marrë çmimin "Më e mira e Mentori center". Pastaj në festivalin "Dëbora" fitoi çmimin "Orkestrimi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0