Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Kaba - Po Ben Dasem Nje Shqiptar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Alltia ka kris o hajde perhajr
djalin e martojm o ca gurbetqar
sirenat po bin kerret jan renit
bijat paskan dal o nusen me prit

Po ban dasem ni shqiptar
me flamur ni bajraktar
rrethi par o me valltar
jan gati nusen me marr
Po ban dasem ni shqiptar
krejt ne valle paskan dal
gurbetqar ni djal i ri
e merr nusen me dashni

Baba po i prit dasmoret po vin
teze dajallar halla agjallar
sirenat po bin kerret jan renit
bijat paskan dal o nusen me prit

Po ban dasem ni shqiptar
me flamur ni bajraktar
rrethi par o me valltar
jan gati nusen me marr
Po ban dasem ni shqiptar
krejt ne valle paskan dal
gurbetqar ni djal i ri
e merr nusen me dashni
4x
Rozana Kaba
Publikimi: 03/12/2021


Rozana Kaba - Po Ben Dasem Nje Shqiptar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Ben Dasem Nje Shqiptar".
3. Video është e këngës "Po Ben Dasem Nje Shqiptar", por nuk këndohet nga Rozana Kaba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rozana Kaba:


Komente 0