Rozana Radi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  283
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Rozana Radi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo tashmë ka krijuar steriotipin e saj, si një vajzë pa komplekse që nuk e vret shumë mendjen se çfarë thonë apo mendojnë të tjerët. Është aktore, këngëtare, autore tekstesh dhe ka një mijë interesa në jetë. Mbi të gjitha i pëlqen të eksperimentojë pasi dihet, çdo gjë e re është e bukur. Joshese dhe me nje luk ekstravagant, Rozana eshte bere mjaft e dashur per te rinjte e kryeqytetit ne menyre te vecante me kengen e saj hit, "Fol zemer, fol". Dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Mbesa e

Françesk Radit

Ish-E dashura e

Mc Kreshës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareRrotullo Me Gisht (2007)

Jepi Gaz (2005)

Policia (2005)

Mekato Me Mua (2002)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

O Sa Mire Me Ken Shqipetar
Rrutullo Me Gisht
Jabadabadu
Joli Mambo
Per Me Pas Nji Roze
Kiss Me Rozy

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Soni Malaj

Anjeza Branka

Bleona Qereti

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili


Tags: Rozana Radi, Rozi

Rozana Radi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë