A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rozana Radi

Vendlindja: Tiranë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 38 Vjeç
Ditëlindja: 06 Korrik 1979
Shenja e Horoskopit: Gaforrja

Këndon kryesisht: Pop

Rozana Radi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Ajo tashmë ka krijuar steriotipin e saj, si një vajzë pa komplekse që nuk e vret shumë mendjen se çfarë thonë apo mendojnë të tjerët.
Është aktore, këngëtare, autore tekstesh dhe ka një mijë interesa në jetë.

Mbi të gjitha i pëlqen të eksperimentojë pasi dihet, çdo gjë e re është e bukur.
Rozana Radi ka bërë bumin e rradhës me këngën “Fly” jo vetëm se kënga ishte shumë ritmke, tipike për një single vere, por edhe për faktin tjetër se Rozana me një look totalisht të ndryshuar, ngjante më seksi dhe më e bukur se asnjëherë tjetër. Ndërkohë kanë munguar lajmet nga jeta e saj private.

Tregonte shpesh në intervista që ishte vetëm prej shumë kohësh tashmë, që kur një lidhje e saj e cila zgjati jo pak, kishte marrë fund. Po me kë po shoqërohej Rozi?

Sa herë një djalë ishte në krah të saj, paparaci ynë nuk e kursente shkrepjen, ndërkohë që Rozana pohonte se nuk kishte asgjë më shumë se sa thjesht një miqësi. Po ky djali që po shihni në foto? Asnjë informacion nuk kemi se cili është.
Por të premten e kaluar, festën e “Halloween”-it Rozana Radi ka preferuar ta kalojë tek “Magic 4” në shoqërinë e këtij djaloshi. Sipas burimeve tona., Rozi e prezantonte djalin tek miqtë e saj si i dashuri, ndërkohë që nuk e dimë se sa e vërtetë është pasi nuk mundëm të marrim një prononcim prej gojës së saj.

Gjatë gjithë darkës dy të rinjtë janë zbavitur me muzikën e këndshme të lokalit, kanë kërcyer intimisht së bashku dhe kanë pirë në gotat e njëri tjetrit. Me siguri do të mësojmë diçka më shumë në javët në vazhdim
E bukur, joshese dhe me nje luk ekstravagant. Kjo eshte Rozana, e cila eshte bere mjaft e dashur per te rinjte e kryeqytetit ne menyre te vecante me kengen e saj hit, "Fol zemer, fol". Dhe ne te vertete, eshte pikerisht zemra e saj qe ka folur permes tekstit te kesaj kenge, ashtu sic ka ndodhur edhe me kenget e tjera te kenduara prej saj. Rozana ka nisur te kendoje krejt rastesisht, e nxitur nga xhaxhai i saj, kantautori i njohur Francesk Radi, te cilit i nevojitej nje vajze e re per koriste tek kenga "Mora mandolinen". Zeri i saj ishte i paperpunuar dhe vajzes bukuroshe iu desh jo pak pune per t'iu pershtatur skenes se madhe. Por hap pas hapi, Rozana arriti te shnderrohej ne nje kengetare profesioniste, me nje ze te vecante dhe nje interpretim me shume klas. Aktualisht ajo po punon me albumin e saj te dyte i cili do te titullohet "Jepi gaz". Ne tekstet e kengeve te albumit, trajtohen problemet e perditshme te te rinjve, dashurite, pasioni per telenovelat, etj. Megjithate, Rozana thote se per te kenga eshte thjesht nje pasion, nderkohe qe aktrimi do te mbetet dashuria e madhe e jetes se saj. Aktualisht ajo vazhdon studimet e larta per drame dhe eshte ne vitin e katert. Rozana eshte natyre e shkathet dhe e jeton jeten ne menyren e saj, pa u influencuar nga thashethemet apo paragjykimet e te tjereve. Ajo nuk vuan nga komplekset dhe nuk nguron te flase per ndjenjat, dashurite apo hobet e saj. I dashuri i zemres se saj tani eshte larg, por fjalet "te dua" ajo i degjon shpesh permes linjes telefonike. Rozana deshiron nje martese me nje ceremoni tejet mondane, e cila te zhvillohej ne natyre, me shume karrige dhe kuaj te bardhe. Nuk do te ishte aspak keq, nese bashkeshorti i saj i ardhshem do te vinte nga fusha e politikes, pasi politikanet me deklaratat e tyre ne sallen e Kuvendit, e argetojne shume aktoren dhe kengetaren e re. Rozana e ndien tej mase mungesen e te atit, aktorit te njohur Ferdinand Radi, i cili u nda nga jeta duke lene pas bashkeshorten dhe femijet e tij. Ajo ka nevoje te flase serish me te, t'i tregoje atij shume gjera, te debatoje per librin e fundit qe ka lexuar. Po cila eshte gjeja e pare qe do t'i thoshte ajo babait te saj, nese do te mund ta takonte edhe njehere, pas kaq kohesh ndarjeje? Me sy te perlotur dhe me buzet qe i dridhen, ajo na jep kete pergjigje: "Do t'i thosha, babi, eja me fshi lotet". Se shpejti, ne ekranet shqiptare do te transmetohet kenga me e re e Rozana Radit, ne bashkepunim me Noizy-n, me te cilin ajo ka punuar edhe me pare ne te suksesshmen "Fly". Videoklipi i cili me siguri do te jete "hot" do te punohet ne Maqedoni, do te jete shume veror dhe kengetarja premton se hiti do t'ia kaloje kenges "Fly" te veres se shkuar. "Nuk synoj te milioneret, por dua nje person qe te kete standardin tim te jeteses. Shiko, nese do te dilte ndonje tip Donald Trump, kjo do te ishte shume mire (qesh), por une mund te dashurohem edhe me ndonje kamerier", tha dje per suplementin "Summer Time" Rozana, e pyetur ne lidhje me kerkesat ndaj meshkujve. Ajo ka perfaqesuar vitin e shkuar Shqiperine ne Festivalin Ballkanik, serish se bashku me Noizy-n, ku moren edhe cmimin special, por mos mendoni se endrra e saj ne sirtar eshte pjesemarrja ne Festivalin Europian. "Sa me perket mua, festivalet e filmit i kam enderr, dua te perfaqesoj Shqiperine sic duhet ne ate qe eshte profesioni im, per te cilin edhe jam diplomuar. Do te doja shume qe te isha ne festivalin e Kanes, ndersa Festivalin Europian t'ua leme atyre qe jane kengetare te mirefillte", shtoi ajo. Me poshte do te lexoni gjithcka per Rozana Radin, qe nga bindja e saj per operacionet, deshira per te zmadhuar gjoksin, e deri te trishtimi per humbjen e parakohshme te yllit te muzikes pop ne bote, Michael Jackson, kenget e te cilit i degjon perdite.

Këngëtarja Rozana Radi sapo ka përfunduar xhirimet për klipin e ri “Rri dhe pak”. Klipi pritet të publikohet këto ditë nga stacionet muzikore shqiptare. Xhirimet e klipit janë realizuar në Ohër, nga rregjisori i njohur Maqedonas Alexandër

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  169

  • Rozana Radi ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Rozana Radi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017