A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rozeta Doraci

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Belgjikë 
BIOGRAFIA: Rozeta Doraci is a popular singer of Easy Listening music. Në Dhjetor 1969, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 8-të në RTSH me këngën "Globi (Dhurate Per Ditelindje)". Në Dhjetor 1970, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 9-të në RTSH me këngën "S'te Krahasoj". Në Dhjetor 1973, Rozeta Doraci merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Në Zemrat Tona Flladi Fryn"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elida Shehu

Pavlina Nikaj

Lindita Theodhori

Morena Reka

Myfarete Laze

Jolanda Dhamo

Justina Aliaj

Alida Hisku

Ema Qazimi

Zeliha Sina


Tags: Rozeta Doraci, Rozeta Dyrmishi, Roza

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019