Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrok Gjelaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Rrok Gjelaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Rrok Fran Gjelaj është këngëtar popullor, kryetari i grupit muzikor “Kënga jonë” me qendër në Shkodër. Është nga Malësia e Madhe. Malësia ka shtatë male që janë Hoti, Gruda, Tishi, Koji, Kelmendi, Kastrati, Shkreli. Këta janë shtatë male legjendarë, ku secili ka historitë e veta, ka të veçantat e veta, luftërat, heroizmat, etj…tërë jetën e tij ka qenë përgjegjës i shtëpive të kulturës në disa qytete veriore deri në ardhjen e demokracisë. Së fundm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Jo Vetem Une

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Rrok Gjelaj, Rrok Fran Gjelaj

Komente 0