Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18
  • Emri i Vërtetë:
  • Rudens Gega
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Rudi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i plote eshte RUDENS GEGA. Zhvendoset ne Shkoder vetem 3 muajsh pasi i ati eshte nga shkodra ndersa e ema nga Tirana. Qe ne moshen 5 vjecare ka ndjekur provat e grupit artistik qe drejtonte i ati, i cili ne ate kohe ishte regjizor, aty u familjarizua me skenen e publikun. Ne moshen 7 vjecare ka bere debutimin e pare ne rol. Regjistrohet ne shkollen "17 nentori" ne Shkoder ku mbaron dhe filloren. Ne klasen e peste shperngulet ne shkolle...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Eleminimi

Eagleye (Kiameti)

Loko

AK

Albboy

JR

Krimineli

DMC aka Babloki

D.M.K.

G Bani


Tags: Rudi, Rudens Gega

Krijo Një Kartolinë