Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rudi - Fiksoju

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fiksoju".
3. Video është e këngës "Fiksoju", por nuk këndohet nga Rudi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rudi - Fiksoju  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Rudinastia"

Komente

Asnjë Koment

18/09/2012

2012-09-18T20:41:27+00:00Sonte cunat jane rende fare
per nje arsye elementare
ishte bar i papare, dru fare
ne nje gjendje parazitare
bejme pazare te sjellim arome hollandeze ne tokat shqiptare
Tani cunat fiksohen, me shikojne te perqendruar
dhe mendohen, por per cfare mendohen
lodhen ta gjejne, po me kot mundohen
ska asgje per te gjetur, e kemi majen e tretur
2 pompa erdhi radha dhe vazhdojm ku kemi mbetur
Cuna mfalni po jam dru, nuk eshte hera par per mu
jeni msu ju se kuptoni jeni shum me rend se mu
po tani, kush do flas
Beni, djali i Zyrase, kallabllek me tjert e kalas me prek
lajmin e pas
Un sjam spektakel me rima, sapo ngjitem ne skene
degjoj ulerima britma dhe pasthirrma
rudi po ven firma, ne kontrata ndryshme per spektakel
ku ne dhe firma marrim pare, ndihmojme shoqerine ne
gjendjen digjitale
Edhe 1 her duart lart duart lart me mu
Edhe 1 her duart lart duart lart edhe ju
edhe 1 her fiksoju, fiksoju ktu mu, sepse cunat sonte jan rendu
Edhe 1 her duart lart duart lart me mu
edhe 1 her fiksoju, fiksonu edhe ju
Ndize le ta djegim, ne disko pub dhe bari sepse cunat jan rende fare


Ky tekst u dërgua nga igli
Më Shumë Këngë Nga Rudi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet