Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rudina Delia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Rudina Delia është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ka mbaruaruar liceun artisitik "Jordan Misja" ne vitin 2003 me rezultate maximale. Fiton te drejten per te vazhduar "Akademin e Arteve". Gjate perjudhes se akademis, angazhohet ne aktivitet e Teatrit te Opera dhe baletit duke fituar role primare dhe te dyta. Pa mbaruar ende diplomimin, konkuron ne audicion austriak per zerat e rinjte dhe del fitusese e veteme ne TKOB (Teatiri Opera dhe Baledetit ) per Shtetet e Europes Lindore nga CCE muisc theat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Facebook

Fanpage

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Marsida Saraçi

Kamela Islamaj

Eltina Minarolli

Edlira Biba

Sabina Dana

Matilda Shushari

Marjeta Billo

Lili Gjidodaj

Denisa Onjea

Rezarta Shkurta

Tags: Rudina Delia, Rudi Cat, Rudina Delija


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet