Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudina Muharremi
Krijime letrare (61)
Biografia
Foto (3)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  64
 • Vendlindja:
 • Ishem, Durres 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Rudina Muharremi është një poete. Rudina Muharremi – Beja ka lindur në Ishëm, Durrës. Pas përfundimit të studimeve punoi si mësuese, ndërsa më pas do vendosej familjarisht në Itali. Pasioni për letërsinë ka qenë i hershëm dhe fillimisht do niste me publikimet në periodikët letrarë të qytetit të lindjes. Botimi i librit të parë në formën e jetëshkrimit do krijonte dhe urën e parë të lidhjes së saj përmes formës së rrëfimit, e cila do relativonte artin me mjedisin e saj jetësor. M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Rudina Muharremi, Rudina Beja

Komente 0