Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Rudolf Stambolla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11
BIOGRAFIA: Rudolf Stambolla është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Zërin më melodioz dhe njëri prej pionierve të muzikës së lehtë Shqiptare të fund viteve '60. Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Caste Te Paharruara". Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Kam Nje Mall"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Adhurim Demiri

Gani Miftari

Muharrem Qena

Nevruz Yzeiri

Viktor Tahiraj

Zihni Berati

Luan Manahasa

Klement Marku

Pellumb Elmazi

Genc Tukiçi

Tags: Rudolf Stambolla, Rudolf Stamolla


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet