Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - Nen Dritare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mbreme nen dritare, ndegjova perseri
Te njejtin ze kitarre, te njejten melodi
Embel tingellonte kitarra ne qetesi
Nje djale po kendonte nje kange per dashuri

Hana lozonjare, ndriconte me shkelqim
Djaloshi nen dritare po e priste pa durim
Vasha si engjellushe, plot me gaz te djali shkon
Dhe nen rrezen e asaj hane nje te puthur i dhuron

Hana lozonjare, ndriconte me shkelqim
Djaloshi nen dritare po e priste pa durim
Vasha si engjellushe, plot me gaz te djali shkon
Dhe nen rrezen e asaj hane nje te puthur i dhuron

Hena deshmitare nga larg i pergjon
Pastaj nen at dritare nje rreze i leshon
Cifti i perqafuar lundronte ne mendim
Per t'ardhmen e gezuar, qe priste pa durim

Hana lozonjare, ndriconte me shkelqim
Djaloshi nen dritare po e priste pa durim
Vasha si engjellushe, plot me gaz te djali shkon
Dhe nen rrezen e asaj hane nje te puthur i dhuron

Hana lozonjare, ndriconte me shkelqim
Djaloshi nen dritare po e priste pa durim
Vasha si engjellushe, plot me gaz te djali shkon
Dhe nen rrezen e asaj hane nje te puthur i dhuron


Rudolf Stambolla - Nen Dritare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nen Dritare".
3. Video është e këngës "Nen Dritare", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 0