Ryva Kajtazi
Ryva Kajtazi
Ryva Kajtazi
  • Vendlindja:
  • Podujevë
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Mars 1980
  • Horoskopi:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Ryva Kajtazi është këngëtare shumë e njohur. Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar. Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën kosovare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëkohësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Me zërin e saj karakteristik të fuqishëm por njëkohësisht edhe të ëmbël dhe me paraqitjen e saj bombastike në skenë tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet. Ja se çka na flet znjsh.Kajtazi për fillet në botën e muzikës dhe disa pikpamje të saj mbi jetën.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.70cm
Pesha: 58kg
Ngjyra e syve: Gështenjë
Ngjyra e flokëve: Gështenjë
Ushqimi i preferuar: Tradicional
Muzika e preferuar: R&B, house
Këngëtarja e prferuar: Beyonce
Vendi i preferuar për dalje: Ambientet e qeta
Pija e preferuar: Baileys
Ngjyra e preferuar: Hiri, rozë
Sporti i preferuar: Tenis
Sportisti i preferuar: Nadal
Hobi: Gatimi
Stili i veshjes: Trendy
Shpërblimet e fituara:
Debutantja më e mirë në "Zhurma show",
Çmimin për vendin e dytë dhe performancën më të mirë në festivalin "Polifest" etj.
Vendbanimi aktual: në Prishtinë me nënën, babain dhe vëllain
Shkollimi: shkollën fillorë dhe të mesme në Podujevë, Fakultetin e arteve në Prishtinë – dega e aktrimit
Vetura e preferuar: Veturat e vogla
Personi më i dashur: Nëna

Në Qershor 2004, Ryva Kajtazi merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "S'ka Problem".

Në Qershor 2005, Ryva Kajtazi merr pjesë në PoliFest 2005 me këngën "Eja Tek Une".

Në vitin 2005, Ryva Kajtazi publikon albumin "Pranoje".

Në Maj 2008, Ryva Kajtazi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Barnatorja".

Në Nëntor 2008, Ryva Kajtazi merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Me Pizhamat E Tua", ku pati mjaft sukses pasi qe kenga u pelqye mjaft shume nga publiku dhe mori mjaft duartrokitje.

Në Dhjetor 2008, Ryva Kajtazi merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Me Pelqen", ku arriti te rrembeje cmimin "Videoklpi me i mire Best Hip Hop & RnB".

Në vitin 2009, Ryva Kajtazi publikon albumin "Barnatorja", i cili perfine gjithsej 8 këngë.

Në vitin 2010, Ryva Kajtazi publikon albumin "Hipnotizon", i cili perfshinte gjithsej 9 këngë.

Më datë 27 Qershor 2011, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Hajde Zemër". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë fitoi "çmimin e Internetit" në Zhurma Show 2011.

Më datë 12 Gusht 2011, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Te Kam Prane". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Ryva Kajtazi u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 11 (2012), Zhurma Show 2011), ku fitoi çmimin "Best Syling".

Në fund të vitit 2011, ajo mori pjesë në "Op Laby party", ku prezantoi hitin e saj të ri të titulluar "Duhemi". Në fund doli fituese bashkë me disa këngëtarë të tjerë për veshjen më të mirë.

Më datë 26 Shkurt 2012, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Duhemi". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Don Arbas, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 12 Gusht 2012, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Nata". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Don Arbas, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Ryva Kajtazi merr pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 26 Shkurt 2013, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Veq A Po Don".

Më datë 13 Korrik 2013, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Për Ty Flas". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Don Arbas. Videoklipi u prodhua nga Video Art. Me këtë këngë, Ryva Kajtazi merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 29 Dhjetor 2013, Sefe Duraj & Ryva Kajtazi publikojnë videoklipin "Me Thuaj Po". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 29 Mars 2014, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Kur Dua". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 14 Shtator 2014, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Na Dy Jena". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 22 Maj 2015, Ryva publikon videoklipin "Dalim Sonte", në bashkëpunim me Tarabuka Band & Dj Star. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 25 Janar 2016, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Mos Harro". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 28 Janar 2016, NG publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Ryva Kajtazi.

Më datë 19 Gusht 2016, Ryva, Tarabuka Band & Dj Star publikojnë videoklipin "Krejt Kena Mi Bo".

Më datë 16 Qershor 2018, Shqipri Kelmendi publikon videoklipin "Thehet Zemra", në bashkëpunim me Ryva Kajtazi. Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 19 Maj 2019, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Santorini", e cila është ritmike-verore. Muzika është punuar nga kompozitori Ardian Kastrati, gjersa për tekstin është kujdesur Aida Baraku. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics, në të cilin këngëtarja vjen mjaft atraktive me performancën e saj.

Më datë 16 Korrik 2021, Meti Maloku & Ryva Kajtazi publikojnë videoklipin "Kce Moj Qike".

Më datë 18 Qershor 2022, Ryva Kajtazi publikon videoklipin "Hajde Ma Knena", në bashkëpunim me Turabin. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ryva Kajtazi »

Komente 59