Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ryva Kajtazi

Vendlindja: Podujevë (Besianë)  
Mosha: 37 Vjeç
Ditëlindja: 09 Mars 1980
Shenja e Horoskopit: Peshqit

Këndon kryesisht: Pop

Ryva Kajtazi është një këngëtare shumë e njohur. Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar. Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën kosovare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëkohësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Me zërin e saj karakteristik të fuqishëm por njëkohësisht edhe të ëmbël dhe me paraqitjen e saj bombastike në skenë tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet. Ja se çka na flet znjsh.Kajtazi për fillet në botën e muzikës dhe disa pikpamje të saj mbi jetën.

Në vitin 2008 ajo mori pjese ne festivalin madheshor "Kënga Magjike" me kengen "Me pizhamat e tua" ku pati mjaft sukses pasi qe kenga u pelqye mjaft shume nga publiku dhe mori mjaft duartrokitje.

Po ne kete vit Ryva nxjerr videoklpin e saj te ri te titulluar "Më pëlqen" i cili ishte pjesmarres ne videofestivalin "Zhurma Show Awards" ne vitin 2008 ku arriti te rrembeje cmimin "Videoklpi me i mire Best Hip Hop & RnB".


Ne vitin 2009 ajo nxjerr nje tjeter hit te titulluar "Nëpër shtratin tënd" nje kenge kjo e cila u shoqerua edhe me nje videoklip i cili u mirprit mjaft mir nga publiku.Po ne kete vit ajo nxjerr albumin e saj te pare te titulluar "Barnatorja" i cili perfine gjithsej 8 këngë.


Në vitin 2010 ajo nxjerr albumin e saj te dytë te titulluar "Hipnotizon" i cili perfshinte gjithsej 9 këngë.


Në vitin 2011 ajo nxjerr edhe 2 kenge te tjera,njera e titulluar "Hajde zemer" dhe tjetra "Te kam pranë" dy kenge te cilat u shoqeruan edhe me videoklipe te xhiruara nga "Urban Graphics".

Në fund të vitit 2011 ajo mori pjese serish ne "Zhurma Show Awards" ku arriti te rrembeje dy cmime.Cmimin e Internetit me kengen "Hajde Zemer" dhe cmimin "Best Syling" me kengen "Te kam pranë".

Në fund te vitit 2011 ajo morri pjese edhe ne "Op Laby party" ku performoi hitin e saj me te ri te titulluar "Duhemi" madje ne fund doli fituese bashk me disa te tjere per veshjen me te mire.

Në vitin 2012 ajo nxjerr edhe videoklpin e kenges "Duhemi" nga videoproduksioni "Asha".


PASAPORTA:
Gjatësia: 1.70cm
Pesha: 58kg
Ngjyra e syve: Gështenjë
Ngjyra e flokëve: Gështenjë
Ushqimi i preferuar: Tradicional
Muzika e preferuar: R&B, house
Këngëtarja e prferuar: Beyonce
Vendi i preferuar për dalje: Ambientet e qeta
Pija e preferuar: Baileys
Ngjyra e preferuar: Hiri, rozë
Sporti i preferuar: Tenis
Sportisti i preferuar: Nadal
Hobi: Gatimi
Stili i veshjes: Trendy
Shpërblimet e fituara:
Debutantja më e mirë në "Zhurma show",
Çmimin për vendin e dytë dhe performancën më të mirë në festivalin "Polifest" etj.
Vendbanimi aktual: në Prishtinë me nënën, babain dhe vëllain
Shkollimi: shkollën fillorë dhe të mesme në Podujevë, Fakultetin e arteve në Prishtinë – dega e aktrimit
Vetura e preferuar: Veturat e vogla
Personi më i dashur: Nëna

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  309

  • Ryva Kajtazi ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Ryva Kajtazi »
teksteshqip.com © 2007 - 2017