Sabiani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  59
  • Emri i Vërtetë:
  • Sabian Medini
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sabiani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Në vitin 2001, Sabiani publikon albumin "Sabian" Në vitin 2002, Sabiani publikon albumin "Sabian 2" Në Maj 2004, Sabiani merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Je E Bukur Moj Shejtane", në bashkëpunim me Eriosti. Në vitin 2004, Sabiani publikon albumin "Sabian 3" Në Prill 2005, Sabiani merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Shko Tani". Në vitin 2005, Sabiani publikon albumin "Binjaket" Në Prill 2006, Ingrit Gjoni & Sabiani merr pjesë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Keisi Medinit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareBest Of Ballads (2011)

Egoist (2006)

Binjaket (2005)

Sabian 3 (2004)

Sabian 2 (2002)

Sabian (2001)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Pa Titull
Ta Ceki Buzen
Bukuri
Hit Hit
Binjaket
Tequila
Nejen Kallim
Sta Fali
Dridhe
Show Biz


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Jozefin Marku

Ervin Bushati

Remi Jakupi

Ervin Gonxhi

Ramadan Alitaj

Esad Ademi

Enis Bytyqi

Alban Mehmeti

Labinot Rexha

Korab Jetishi


Tags: Sabiani, Sabian, Sabjani, Sabjan, Sabian Medini

Sabiani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë