Sabiani

Sabiani I Këndon Sali Berishës

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[21-10-2012]
Këngëtari nga Fieri, Sabiani, ditë më parë ka publikuar një këngë të re me titull "Së bashku me Sali Berishën".
Në këtë këngë, ai e krahason Berishën me Skënderbeun dhe flet për njëqindvjetorin e Pavarësisë dhe njëzetvjetorin e demokracisë në Shqipëri. Kështu tingëllon refreni i këngës: "Një shekull bën pavarësia, kur flamurin lartë e ngritëm – njëzet vjet demokracia, bashkë me Sali Berishën".

Sido që të jetë, dikush me shaka e dikush me seriozitet, kënga është shpërndarë në rrjetet sociale.
 (Telegrafi)

Sabiani I Këndon Sali Berishës

  Sabiani - Se Bashku Me Sali Berishen [Teksti dhe Klipi]

Komente 0