A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sabiani
  • Origin:
  •  
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  55
Music genres: Pop Modern Traditional

Sabiani is a very famous singer. Në vitin 2001, Sabiani publikon albumin "Sabian"

Në vitin 2002, Sabiani publikon albumin "Sabian 2"

Në Maj 2004, Sabiani merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Je E Bukur Moj Shejtane", në bashkëpunim me Eriosti.

Në vitin 2004, Sabiani publikon albumin "Sabian 3"

Në Prill 2005, Sabiani merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Shko Tani".

Në vitin 2005, Sabiani publikon albumin "Binjaket"

Në Prill 2006, Ingrit Gjoni & Sabiani merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Parajsa".

Në vitin 2006, Sabiani publikon albumin "Egoist"

Në Maj 2009, Sabiani merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Mos Mu Afro".

Më datë 1 Nëntor 2010, Sabiani publikon videoklipin "Dashuria".

Në vitin 2011, Sabiani publikon albumin "Best Of Ballads"

Më datë 27 Mars 2013, Jolanda Dhamo & Sabiani publikojnë videoklipin "Ku Humbe Dashuri".

Më datë 27 Korrik 2013, Sabiani publikon videoklipin "Me Do A S'me Do", në bashkëpunim me Irvena.

Më datë 8 Gusht 2013, Sabiani publikon videoklipin "Nje Sekonde", në bashkëpunim me Anastasia.

Më datë 18 Dhjetor 2013, Sabiani publikon videoklipin "Pa Titull", në bashkëpunim me Marseli. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Korrik 2014, Sabiani publikon videoklipin "Lozonjare", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 17 Tetor 2014, Sabiani publikon videoklipin "Dua Te Qaj", në bashkëpunim me Xhela.

Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani publikon videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Marsel, Petro Xhori & Kallashi.

Më datë 10 Maj 2015, Sabiani publikon videoklipin "Show Biz", në bashkëpunim me Marseli & Shkendije Mujaj.

Më datë 1 Tetor 2015, Sabiani publikon videoklipin "Nejen Kallim", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 20 Mars 2016, Sabiani publikon videoklipin "Sta Fali", në bashkëpunim me Marseli.

Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikon videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Marseli & Petro.

Më datë 17 Dhjetor 2016, Marseli & Sabiani publikojnë videoklipin "Do Vdisja Per Ty".

Më datë 20 Shtator 2017, Sabiani publikon videoklipin "Ta Ceki Buzen", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 12 Mars 2018, Sabiani publikon videoklipin "Krejt Shqipet", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Sabiani, Marseli, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.

Më datë 13 Korrik 2018, Sabiani publikon videoklipin "Per Ty Dashni", në bashkëpunim me Marseli & Cassey. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production.

Më datë 12 Korrik 2019, Sabiani & Marigona publikojnë videoklipin "Bukuri". Muzika e këngës u punua nga Natti, ndërsa teksti u shkrua nga Marigonna & Sabiani. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Keisi Medini

(His daughter)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Official

Webiste

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles


More news about Sabiani »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019