Më mbaj mend (për 1 muaj)


First Lady (Sabina) - Shum Nalt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shum Nalt".
3. Video është e këngës "Shum Nalt", por nuk këndohet nga First Lady (Sabina).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

First Lady (Sabina) - Shum Nalt  (Feat. El-Klajdo G & Tironse)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

13/03/2010

2010-03-13T19:22:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shum Nalt" kënduar nga First Lady (Sabina).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga First Lady (Sabina) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindy - Shum Nalt

Ref : x2
Shum nalt Shum nalt
Shum nalt na kemi mrri
Shum nal Shum nalt
ma nalt nuk esht as nji

Verse :1
Kom shok kado qe shkoj,
bahem tok kyqjen tu e smok,
e kasiratum kacen ja fillojna me ik,
dajt na vin mbrapa po sjem tu merrzit.
Qellimet e tona si lajna me na ik,
ja i arritum ja fillojnA me u merrzit,
n'aksjon qdo nat qellimin me arrit,
ju mos folni shum po filloni me ik.
Bicha jena t'keq nese perpara na dilni ,
veten nuk e njini nese me neve pun kini,
filloni besoni se neve s'mun na rrzoni,
BGA clique ju tjert n'kar shkoni.
Loja esht e jona vet pe pranoni ,
skeni qka boni hiq mos u mundini,
se veq veten ma posht po e qoni,
se neve ju kurr s'mun na rrzoni.

Ref : x2
Shum nalt Shum nalt
Shum nalt na kemi mrri
Shum nal Shum nalt
ma nalt nuk esht as nji

Verse :2
Spo kuptoj qka jeni ka doni,
as qka po kerkoni,
veq ni sen dine,
per kari pom shkon.
Bich qka jeni ka doni,
a po e kuptoni a veq jeni ka folni,
se as veten ju sjeni ka e kuptoni,
per qka po folni a qka po kerkoni.
Per rep po fol a lidhje per ta ski,
facen nuk e kij se je pusi u g,
Per rep po fol a lidhje per ta ski,
facen nuk e kij se je pusi u g.
Aij tjetri si thmijaq veq me goj flet,
llafet nuk i nal deri kryet ti kerrset,
jena shum t'keq kur per neve flet,
t'nisum per heven edhe sen s'na kerrset.

Ref : x2
Shum nalt Shum nalt
Shum nalt na kemi mrri
Shum nal Shum nalt
ma nalt nuk esht as nji

Xheraldina Berisha - Shum Nalt

shum nalt , zemer ti po don mem qu shum nalt
po don me kallxu se e bon shum hot
po pin maras bar the boy ti po don me mu se jom super star
hajt tash me mu se ki let se jom super fly
kur tmafrohesh ngat ti po ndihesh hay
kshtu qe skom nevoj me cek qasi qe pak me dasht une e boj me hek hej
ref
jepi zemer tash pa pushu ti e din qka duhet qysh duhet per mu
jepi zemer tash pa pushu goo veq my fly po don me tranu
jepi zemer tash pa pushu tie din qka duhet qysh duhet per mu
jepi tash huny i wont your money zemer ti me thu ani se qishtu e bojna na ahaa
a babe babe maji durt nalt qyre po vjen princessa
he is my babe rrii te seni se kshtu e bojna veq nalt
a babe babe spo kena ngat qa si me kon na style
shum nalt nmes te dyve s"hin kush tash heyyy

stop tash prit pak mfal jepi tash signal
zemer ti ke dasht kjo osht shum normal
se qishtu e bojna na,nalt e qojna na.hajt shkojna na aha
hajt tash me mu se ki let se jom super fly
kur tmafrohesh ngat ti po ndihesh hayy
kshtu qe skom nevoj me cek qasi qe pak me dasht une e boj me hek hej
jepi zemer tash pa pushu ti e din qka duhet qysh duhet per mu
jepi zemer tash pa pushu goo veq my fly po don me tranu
jepi zemer tash pa pushu tie din qka duhet qysh duhet per mu
jepi tash huny i wont your money zemer ti me thu ani se qishtu e bojna na ahaa
a babe babe maji durt nalt qyre po vjen princessa
he is my babe rrii te seni se kshtu e bojna veq nalt
a babe babe spo kena ngat qa si me kon na style
shum nalt nmes te dyve s"hin kush tash heyyy.

Klaj D - Shum Nalt

Klaj-D
i thom vetes burr se vi prej dibre
kam zemren e bardh se vi prej dibre
sdi me u trrem kurr se vi prej dibre
jam aj bulqizaku qe kurr sta ka me hile
krejt po plasin po mshkon mikrofoni
se le ca kam nzemer menoni ca tdoni
se un nuk nalem sem nal as cikloni
rrespekt kush u mdon sot po mgjohet zoni
i rritem mes malesh jam shum i eger
rrezik per armiq ca thom i kam ne veper
ket dit hera e par qe rregjistroj rreshta
hapi suksesi jem dhe per shum vjeshta
po habitet populli si ka munsi ja doli
kam zemer artisti mos u habit pse ndodhi
kam krejta ca mduhen jo si ju pleshta
femna pa fun e shokt i kam me rreshta

sonte do shkoj larg sonte sem nalin fjalt
sonte snalem jo nuk nalem ta krejt ta ken tqart

Dibrano
sot nhip-hop shqip po i hedh themelet
zanin qe po nin per shum vjet do ngelet
se e boj ket sen vetem per pasion
nuk boj per emer nuk boj as per fam
boj rrep me zemer dhe per ta jam full option
per mikrofonin thjesht jam rreper i kandshem
sot per her tpar po i lshoj do vargje
kam dashni per vendlindjen dhe per krejt ato lagjen
rrespekt per shoqni se kam shoqni tmrekullushme
per disa inatci jam semundje e pasherushme
se jam i pari nket loj ncdo hap tjetes
jam i pari nket qim nane bashk me shok tbeses
andrrat qe kam pas dal kadal po mrealizohen
cdo betej qe luftoj kerkoj vec fitoren
e luj lojen mas miri ta boj golin qe nfillim
puci puci motres tane se se nal dot hapin tim

sonte do shkoj larg sonte sem nalin fjalt
sonte snalem jo nuk nalem ta krejt ta ken tqart

Lukani
kur po ngjon zanin tem ti shum po habitesh
ja nis imiton po shum shpejt po kollitesh
nuk je hic per ket sen per ty nmuzik ska ven
ku jan qato fantazma ropt npidh krejt ku ti ken
mos mi prek shoqnin shok se per to tlej me difekte
jemi mledh krejt kallabllak per me lshu rima perfekte
jam i infektum nket loj jetoj nrrep cdo sekont
ta boj senin qysh dush vertikal a horziont
femrat krejt knej ka na t'amla si cokollata
kallabllak me shoqni e me to po kallet nata
e maj fjalen e dhan jam dibran i vertet
rruges heci si ushtar kurse nletra jam poet
skeni hic efekt sepse jeni krejt tskadum
sapo hyt nzonen ton me 3 tyma ju infektum
e di qe sjam normal per ty jam shum problem
hajt kur tdush me kan tdush ktu e gjen karin tem

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Sabina Dana:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet