A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Sabina Dana & Ervin Bushati - Jeta Ne Dy Pjese


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  19

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/02/2011

2011-02-13T19:25:04

See Also

Ervin Bushati

Song from the album:

"Vec Per Ty"

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 10


Ervin:
Nje nate rastesisht te njoha
u cmenda per ty si i marre
vec rruget e qytetit
te deshmojne se here kerkova
te t'thoja kam unaz
me tjeter vajze

Sabina:
Si nuk me plas ky shpirt tani
une kam qene tjetra e atij
asnje fustan i bardhe sme rri
se ne altar sdo jem e tij

Ervin:
Te kam lenduar e pranoj
sa keq qe zemra s'paska goje

Sabina:
s'u lidhka ndjenja me zinxhire

Bashk:
po sot pa ty eshte shume veshtir

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret

Sabina:
Si nuk me plas ky shpirt tani
une kam qene tjetra e atij
asnje fustan i bardhe sme rri
se ne altar sdo jem e tij

Ervin:
Ajo me sheh dhe syte I qajne
Ajo s'beson jo asnje fjal

Sabina:
Ai nuk flet por flasin syte

Bashk:
Nje dashuri sapo u mbyte

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret

Ervin:
Ajo me sheh dhe syte I qajne
Ajo s'beson jo asnje fjal

Sabina:
Ai nuk flet por flasin syte

Bashk:
Nje dashuri sapo u mbyte

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret


Lyrics submited by Egzon Kaloshie-Cards (1)

2018-12-30 21:01:16
Të kam lënduar, e pranoj
Sa keq që zemra s'paska gojë
S'u lidhka ndjenja me zinxhirë
Po sot pa ty është shumë vështirë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019