Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sabri Bajgora

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Sabri Bajgora është një autor këngësh i njohur. Sabri Bajgora është kryeimam në Bashkësinë Islame në Kosovë, por përveç angazhimeve në këtë institucion fetar, ai gjen kohë edhe për diçka krejtësisht tjetër. Ndoshta shumë kush e ka pëlqyer dhe degjuar ilahin e këngëtares popullore, Violeta Kukaj “O Allah”, por pa e ditur se kush fshihet mbas këtij teksti. Është pra ky hoxha Sabri Bajgora që ka shkruar tekstin e kësaj ilahie. Kjo na lenë të kuptojmë që Bajgora, përveç kryerjes së ritualeve fetar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Drinor Zymberi

Perparim Ademi

Florian Zyka

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Armand Trebicka

Fatrin Krajka

Kushtrim Hajrullahu

Arti Rec

Ilir Livoreka

Tags: Sabri Bajgora


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet