Sabri Bajgora
Sabri Bajgora

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Sabri Bajgora është një autor këngësh i njohur. Sabri Bajgora është kryeimam në Bashkësinë Islame në Kosovë, por përveç angazhimeve në këtë institucion fetar, ai gjen kohë edhe për diçka krejtësisht tjetër. Ndoshta shumë kush e ka pëlqyer dhe degjuar ilahin e këngëtares popullore, Violeta Kukaj “O Allah”, por pa e ditur se kush fshihet mbas këtij teksti. Është pra ky hoxha Sabri Bajgora që ka shkruar tekstin e kësaj ilahie. Kjo na lenë të kuptojmë që Bajgora, përveç kryerjes së ritualeve fetar...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0