Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  438
 • Vendlindja:
 • Besjanë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 77 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sabri Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore moderne, e lehtë dhe popullore qytetare. Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua, e Rolling Stones. Ai ishte i pari që solli frymën e muzikës moderne në Kosovë. Kënga e tij e parë qe e ka këndu për Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1967, profesionalisht me orkestrën e madhe simfonike. Ajo këngë quhej “Tash jo”. Kjo është kënga e parë profesionalisht e tij. Ndërkaq ka fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Ermal Fejzullahut

I ati i

Bulza Fejzullahut

Instagrami

Zyrtar

Komente

18 🔥50 Vjet Të Arta (2018)

★★★★

Xhamat E Thyer (2016)

★★★★★

Sabri Fejzullahu & Shyhrete Behluli (2013)

★★★★★

E Jeta Shkon (2013)

★★★★★

Ku Je Me Kend Je (2012)

★★★★★

Kafe Muhabet (2010)

★★★★★

Po Me Leshon Takati (2008)

★★★★★

Plot Rini Plot Dashuri (2007)

★★★★★

Moj E Mira E Diaspores (2007)

★★★★★

Shërbtor I Këngës (2004)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (13)

2
1
1
4
9
7
7
4
4
7
17
19
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Nexhat Osmani

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Trix (Veli Sahiti)

B-Genius

Labinot Tahiri (Labi)

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet