Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Takimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Shumë vjet kaluan, që s'ishim parë
Si t’i harrojë k’to vrragë mbi ty
Më vjen për të klithur e për të qarë
Shumë më mirë t’mos kisha sy

Mbi flokë të kishte reshur borë
Rrudhat të loznin nëpër fytyrë
Ku janë ata sy, ku ajo dorë
Pse zëri të paska tjetër ngjyrë

Ti ke qenë simbol i bukurisë
Krijuar nga dorë hyjnore
Ndaj i besoja amshueshmerisë
Dhe të tillë të kujtoja prore

Mbi flokë të kishte reshur borë
Rrudhat të loznin nëpër fytyrë
Ku janë ata sy, ku ajo dorë
Pse zëri të paska tjetër ngjyrë

Kohë e egër, kohë tinzare
Gjurmë që paska lënë mbi ty
Shumë më mirë t’mos ishim takuar fare
Shumë më mirë t’mos kisha sy

Kohë e egër, kohë tinzare
Gjurmë që paska lënë mbi ty
Shumë më mirë t’mos ishim takuar fare
Shumë më mirë t’mos kisha sy

Shumë më mirë t’mos kisha sy
Shumë më mirë t’mos kisha sy


Sabri Fejzullahu - Takimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Takimi".
3. Video është e këngës "Takimi", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0