Sabri Saliu
Sabri Saliu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Debrese
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Janar 1990
  • Horoskopi:
  • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Sabri Saliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ka lindur me 09.01.1990 në fshatin Debresh të Qytetit të Gostivarit. Shkollen fillore e kreu në fshatë shkollen “Faik Konica“. Qysh në fëmijëri ka pasur dy pasione mësimin, shkollimin dhe këndimin. Talentin e tij për këndim ka qenë i zbuluar nga këngëtari i mirënjohur Xhemil Saliu. Shkollen e mesme e ka kryer në Gostivar gjimnazin “ Pançe Poposki “. Qysh në adoleshencë ka marre pjesë në gara të ndryshme shkollore, aktivitete të ndryshme muzikore ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0