Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabrie Selimaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Valbone 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Sabrie Selimaj është një poete e njohur. SABRIE SELIMAJ - PROFILIZIM NË PËRMBLEDHJE POETIKE E lindur ne fshatin Valbone Tropoje dhe banuese ne Qytetin e Fierit. -Mbarshtrimi i mjeteve shprehëse, orientimi stilistik i ligjërimit, spontaniteti krijues, veçantitë në aftësitë komunikuese të poetikës, pikëzimi i realitetit jetësor në realitetin artistik, karakteristikat që specifikojnë mënyrën e të shprehurit të ndjenjave, transformimet rapide dhe të vazhdimësisë në varësi të kërk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Kozeta Zavalani

Natasha Limaj

Xheva Salihaj

Aferdita Beçiri

Mimoza Leskaj

Arsejda Gjyli

Irma Kurti

Keze Kozeta Zylo

Makfire Canolli

Drita Fejza

Tags: Sabrie Selimaj


Komente mbi këtë artist