Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sadbere Gagica Spahija
Krijime (24)
Biografia
Foto (1)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
BIOGRAFIA: Sadbere Gagica Spahija është një poete. Shkollën fillore dhe te mesme e ndoqi në qytetin e lindjes për cka ajo ruan edhe sot kujtimet më të bukura të jetës së saj. I kujtoj ato me nostalgji edhe sot. Belbëzimet e para poetike i ka bërë kur ishte nxënëse e shkollës fillore. Lexonte me pasion te vecant shkrimet e letrarëve të Ali Huruglicës, Hysen Kqikut e shumë e shumë te tjerëve. Ka nje varg shkrimesh letrare, kryesisht poezi për të rritur te cilat ëndërron ti botojë një ditë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Tags: Sadbere Gagica Spahija, Sadbere Gagica, Sadbere Spahija