Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Qershor 1982
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: ilahi

Safet Rizaj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Rrjedh prej nje Familje Kercovare 4 antareshe. Safet Rizaj eshte djali i Hamide Rizaj nga Kosova dhe
Milaim Rizaj nga Kercova afer fshatit Trapqindoll,ka dhe nje Vella Ramazan Rizaj. Safeti ka nje djal: Argjendin.
Merret me muzik qe nga viti 95. Ndersa kendon qe nga viti 2008.Tallava,Kenge Kercovare dhe ilahi. Iden per kendim ja dha daja i tij Naser Demelezi.

Safet Rizaj eshte Producent dhe Mjeshter i Zerit ne Studionin e tij.

Më datë 5 Tetor 2008, Safet Rizaj publikon videoklipin "Me Ke Lan Ne Vetmi".

Më datë 15 Tetor 2008, Safet Rizaj publikon videoklipin "Dynjaja Kallet Kur Shqiptaret Vallzojn".

Më datë 22 Tetor 2008, Safet Rizaj publikon videoklipin "Qou Rexho".

Më datë 16 Nëntor 2008, Safet Rizaj publikon videoklipin "Po Vallzon Shkupi, Kercova, Tetova, Gostivari".

Më datë 3 Prill 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ska Ilaq Per Mua".

Më datë 23 Prill 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Tradhëtia".

Më datë 4 Qershor 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Pse Ju Ke Besu".

Më datë 20 Gusht 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Na Ra Nji Vronsej".

Më datë 25 Gusht 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Isuf Aga".

Më datë 14 Shtator 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Fati Zi".

Më datë 24 Dhjetor 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Fushe E Male".

Më datë 30 Dhjetor 2009, Safet Rizaj publikon videoklipin "Genjeshtare".

Më datë 18 Shkurt 2010, Safet Rizaj publikon videoklipin "Minire Moj Bije".

Më datë 10 Maj 2010, Safet Rizaj publikon videoklipin "Malli Për Nënën".

Më datë 15 Maj 2010, Safet Rizaj publikon videoklipin "S'Është Kallaj Me U Dashuru".

Më datë 9 Qershor 2010, Safet Rizaj publikon videoklipin "Demë Ahmeti".

Më datë 6 Mars 2011, Safet Rizaj publikon videoklipin "Zoti Në Xhenet Oj Nëna Ime".

Më datë 5 Qershor 2012, Safet Rizaj publikon videoklipin "Askush Nuk Behet Nene".

Më datë 17 Tetor 2012, Safet Rizaj publikon videoklipin "Vendlindja".

Më datë 17 Tetor 2012, Safet Rizaj publikon videoklipin "U Knaq Rinia".

Më datë 10 Nëntor 2012, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ah Zemer".

Më datë 12 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Asgje Per Allah S`kam Ba".

Më datë 12 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ti Je Libri E Fejes Tone".

Më datë 12 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Jetoj Me Fe".

Më datë 12 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ti O Zot Je Shpresa Ime E Fundit".

Më datë 15 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Erzani".

Më datë 15 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Shehid".

Më datë 15 Tetor 2013, Safet Rizaj publikon videoklipin "Vdekja Pa Namaz".

Në vitin 2013, Safet Rizaj publikon albumin "Jemi Ndare".

Në vitin 2013, Safet Rizaj publikon albumin "Jetoj Me Fe".

Më datë 29 Qershor 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Edhe Qielli Po Loton".

Më datë 5 Korrik 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Kerkoj Falje O Zot".

Më datë 5 Korrik 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Muhammed S.A.V.S".

Më datë 18 Korrik 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Jetim".

Më datë 18 Korrik 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Jam Pishman".

Më datë 19 Korrik 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "10 Minuta".

Më datë 16 Gusht 2014, Safet Rizaj publikon videoklipin "Palestine 2014".

Në vitin 2014, Safet Rizaj publikon albumin "Kerkoj Falje O Zot".

Më datë 13 Qershor 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Mubarek Ramazan".

Më datë 19 Qershor 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ummeti Muhammed".

Më datë 27 Qershor 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Duaja E Nenes".

Më datë 4 Korrik 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Sa Mekate Duron Dunja".

Më datë 9 Korrik 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ezani I Bilalit".

Më datë 17 Korrik 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Allah,allah Ya Allah".

Më datë 22 Gusht 2015, Safet Rizaj publikon videoklipin "Qaben Du Me Pa".

Në vitin 2015, Safet Rizaj publikon albumin "Sa Mekate Duron Kjo Dunja".

Më datë 21 Prill 2016, Safet Rizaj publikon videoklipin "Gurbeti Na Ndau Oj Nene".

Më datë 20 Gusht 2016, Safet Rizaj publikon videoklipin "Për Vatan Malli Mka Marrë".

Më datë 4 Mars 2017, Safet Rizaj publikon videoklipin "Jem Krenar Me Hoxhallarët". Muzika e këngës u punua nga vetë Safet Rizaj, teksti u shkrua nga vetë Safet Rizaj.

Më datë 22 Qershor 2017, Safet Rizaj publikon videoklipin "Rahmeti I All-Llahut".

Më datë 26 Shkurt 2018, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ku Je Babë, Ku Je Nënë?". Muzika dhe teksti u shkruan nga vetë Safet Rizaj.

Më datë 14 Prill 2018, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ti Je Zoti I Gjithesise". Muzika dhe teksti u shkruan nga Bujar Ramadani.

Më datë 16 Maj 2018, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ramazani 2018".

Më datë 18 Janar 2019, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ah Dunja".

Më datë 29 Janar 2019, Safet Rizaj publikon videoklipin "Loti I Mëkatarit".

Më datë 22 Mars 2019, Safet Rizaj publikon videoklipin "Subhanallah".

Më datë 7 Maj 2019, Safet Rizaj publikon videoklipin "Muaji I Bekuar". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Safet Rizaj.

Më datë 5 Korrik 2019, Safet Rizaj publikon videoklipin "Bama Hallall".

Në vitin 2019, Safet Rizaj publikon albumin "Subhanallah".

Më datë 28 Korrik 2020, Safet Rizaj publikon videoklipin "Më Fal All-Llah". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Safet Rizaj.

Më datë 20 Shkurt 2021, Safet Rizaj publikon videoklipin "Mergimtari". Muzika e këngës u punua nga Safet Rizaj.

Më datë 13 Prill 2021, Safet Rizaj publikon videoklipin "Ramazani 2021". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Safet Rizaj.

Më datë 10 Maj 2021, Safet Rizaj publikon videoklipin "Malli Për Nënën 2021". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Safet Rizaj.

Më datë 2 Nëntor 2021, Safet Rizaj publikon videoklipin "Besimtar". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Safet Rizaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  kercova1  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 0