Sahit Vata
Sahit Vata

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Sahit Vata është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qysh i vogel filloi te merrej me aktivitete muzikore, nga viti 2009 filloi studimet per muzike klasike ne shkollen e mesme te muzikes ''Lorenc Antoni '' - Prizren. Po ashtu ka perfunduar studimet per muzike ne Akademine e Arteve- Dega Muzikore Universiteti i Prishtines. Në vitin 2016, Sahit Vata merr pjesë në The Voice Of Albania 5 ku tregon sukses dhe ne kete kompeticion. Përfaqësues i Kosovës në Festivalin nderkombetar Pop/Rock "New Musi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0