Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  16
Këndon kryesisht: pop

Sajmir Çili është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Dhjetor 1996, Vikena Kamenica & Saimir Çili marrin pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Flas Me Rinine Tende".

Në Dhjetor 1997, Sajmir Çili & Enida Tarifa marrin pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Yjet E Shpreses".

Në Dhjetor 1998, Sajmir Çili & Etleva Golemi marrin pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Zemër, Je Ditari Im".

Në Dhjetor 1999, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Sa Larg".

Në Dhjetor 2000, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Nen Magjine E Nates".

Në Dhjetor 2001, Sajmir Çili & Suela Kalaja marrin pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Ish Nje Histori".

Në Nëntor 2002, Sajmir Çili & Suela Kalaja marrin pjesë në Kënga Magjike 2002 me këngën "Kjo Feste Qe Kohen E Ndryshon".

Në Nëntor 2003, Sajmir Çili merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "I Harruari".

Në Dhjetor 2003, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Sa Here Qe Vjen Pranvera".

Në Dhjetor 2004, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Enderr E Gjalle".

Në Dhjetor 2005, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Hipokrizi".

Në Dhjetor 2006, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Te Jetosh?!".

Në Dhjetor 2007, Sajmir Çili merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Ninulle Per Ty".

Në Nëntor 2009, Sajmir Çili merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "I çmendur Nuk Jam".

Në Mars 2014, Kujtim Prodani, Sajmir Cili & Anita Take marrin pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Turkesha".

Më datë 31 Tetor 2019, Kujtim Prodani publikon videoklipin "Xhelozia", në bashkëpunim me Sajmir Çilin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist