Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Kur Te Lash Kosove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur të lash Kosovë

Kur të lash Kosovë
Errësira më mbuloi
N'katër anët t'sillej vdekja
Trupin ma shkallmoi

Kur të lash Kosovë
N'gërmadha t'shikoj
Trupin tand ta prejnë katilat
Zemra gjak m'pikoi

Kur të lash Kosovë
Tokën varre plotë
I fshinë lotët nanë e mjera
Por, s'i ndalte dot

Kur të lash Kosovë
Kanga seç mu vra
Këndojshin korbat e mallkuar
Dita nate m'ashtë ba

Kur të lash Kosovë
Dielli nuk m' rrezoi
Era e ftohtë, shiu i pranverës
Trupin ma pervloi

Kur të lash Kosovë
O e shtrenjta tokë
N'grykë të Bllacës e n'Qafë t'Morinës
Qielli m'ra mbi kokë.Nuk kemi video për këtë këngë.
Sala Bekteshi & Ramize Caka - Kur Te Lash Kosove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Te Lash Kosove".
3. Video është e këngës "Kur Te Lash Kosove", por nuk këndohet nga Sala Bekteshi & Ramize Caka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sala Bekteshi:


Komente 0