Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sala Bekteshi - O Gurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Kur dola nga shpija
Per me shku ne gurbet
Sa shume m'u dhimbt nana
Lulen e lash vete

Baba me percolli
Me tha rruge e mbare
Mallku qofsh gurbet
Po na ndan te gjalle

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Ketu m'kaloi rinia
S'i pash t'u rrit femija
Kurre ne jete s'u gezova
Me mbyti vetmia

Jeta me shume ngjyra
S'jetojme njemije vjet
Mysafir n'Kosove
I huaj n'gurbet

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

...

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Sala Bekteshi - O Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gurbet".
3. Video është e këngës "O Gurbet", por nuk këndohet nga Sala Bekteshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sala Bekteshi:


Komente 0