Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sali Mani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
(1944-2009)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sali Mani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hashim Shala

Salih Bajrami-Krasniqi

Xhavit Vitia

Behxhet Korpuzi

Nexhat Vitia

Bashkim Sylaj

Agim Elmazi

Isuf Berisha

Isuf Rashiti

Tahir Drenica

Tags: Sali Mani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet