Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Salih Bajrami-Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  31
(1919-1987)  
  • Vendlindja:
  • Llashka Drenoc 
BIOGRAFIA: Salih Bajrami-Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Njëri ndër rapsodët më të mirë dhe më të njohur të Kosovës, Salih Bajrami-Krasniqi, i cili u lind më 1919 në fshatin Llashka Drenoc të Prekorupës komuna e Malishevës. Sipas pohimit të vetë Salihut ai filloi të këndojë qysh në moshën 6-7 vjeçare, kur babai i tij e mirrte me vete nepër dasma në ndeja e në ahengje të ndryshme.Në fillim përveç me babain Bajramin, (për të thuhet se ka qenë njëri ndër këngëtarët më të dalluar dhe është i pari që e soll...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareKenge Te Perjetshme (2019)

Kenge Dasmash 3

Kenge Dasmash 2

Kenge Dasmash 1


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhavit Vitia

Behxhet Korpuzi

Bashkim Sylaj

Nexhat Vitia

Agim Elmazi

Isuf Berisha

Ali Krasniqi

Hashim Shala

Rizah Bllaca

Sali Mani

Tags: Salih Bajrami-Krasniqi, Sali Bajrami-Krasniqi, Salih Bajrami, Sali Bajrami, Salih Krasniqi, Sali Krasniqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet