Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salih Bajrami-Krasniqi - Elif Allah Ne Ket Dynja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Elif Allah ne ket dynja,o prej dekes kush pshtim nuk ka
Ah prej dekes kush pshtim nuk ka,prej gjithkujt na kena me u nda
Prej gjithkuj na kena o me u da,lumi aj lumi pra ment qe i ka
Lumi aj lumi pra ment qe i ka,e s'habitet ne kit dynja

A s'habitet ne kit o dynja,o namazit gjith pa ja da
Po namazit gjith pa ja da,bon rahmet me t'gjith fukara
Ndaq me ba Zoti rahmet,o ti qohesh e bon ibadet
A ti qohesh e bon ibadet,e na gjinet per ahiret

Per ahiret vllazen me ba ni suni vetun nvorr na kena me hi
Vet ne vorr na kena me hi,o me veti kerkon nuk ki
Eh me veti kerkon nuk ki,bab' as nan' as nuk ki vllazni
Bab' as nan' as nuk ki vllazni,dhê perfuni, anve e permi

Dhe perfuni, anve e permi,kerka drita nuk munet me t'hi
Prej ktina terri kush munet me pshtu,Zoti i madh ni drit me ta qu
Veq o ameli yjt o bon drit o sna le ishalla ne me u merzit
Asi i vetum o vlla mos u ban mos e merr naper goj hiq kerkan

mos e merr neper goj hiq kerkan se habitesh more inson
se qan kryet o hiq mu Habit masi egjeli o mrapa tut prit
o pa deken o ilaq nuk ka o ntabut o ton kena me ra
o ntabut masi kena ma ra ndash zingjin pra ndash fukara

se oh vllazen me qelen syt shahadet me ra gjith nat e dit
shahadet bini hiq pa ja da o ma i mir imet nuk ka
selam bini gjith pa ja da ishalla lutet aj Mustafa
eh te zoti i madh per to ban rixha mos me na lan nxhenem me ra

A Kuran more vllazen me knu ndeshi dekes per mej nimu
se habitni more burra e fmi oh ntok zez ton kena me hi
shka i kena senet kena me i lon shkret veq allahi boft me rahmet
Amiiiiinnnn


Ky tekst u dërgua nga Ajeti

Salih Bajrami-Krasniqi - Elif Allah Ne Ket Dynja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Elif Allah Ne Ket Dynja".
3. Video është e këngës "Elif Allah Ne Ket Dynja", por nuk këndohet nga Salih Bajrami-Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Salih Bajrami-Krasniqi:


Komente 0