Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sallah Shabani & Rizvan Sinani - Delja Rude  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

17/12/2015

2015-12-17T21:20:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Delja Rude" kënduar nga Sallah Shabani & Rizvan Sinani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sallah Shabani & Rizvan Sinani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elina Duni - Delja Rude

Ti moj delja, delja rude
as ma fal nji qingj të butë
n’verë, n’verë , aman !

Qingj të butë, lara lara
sa t’i dal lalës përpara
n’verë, n’verë, aman !

Sa t’i dal lalës përpara
bashkë me qingjin lara lara
ta kullosim nëpër ara
n’verë, n’verë, aman.

Nëpër ara, n’mal e n’fushë
bashkë me lalën gush’ më gushë
n’verë, n’verë aman.

Vellezerit Dervishi - Delja Rude

Ti moj delja, delja rude
as ma fal nji qingj të butë
n’verë, n’verë, aman!

Qingj të butë, lara lara
sa t’i dal lalës përpara
n’verë, n’verë, aman!

Sa t’i dal lalës përpara
bashkë me qingjin lara lara
ta kullosim nëpër ara
n’verë, n’verë, aman.

Nëpër ara, n’mal e n’fushë
bashkë me lalën gush’ më gushë
n’verë, n’verë aman.
Më Shumë Këngë Nga Sallah Shabani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet