Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sami Yusuf

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  • Tehran 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
BIOGRAFIA: Sami Yusuf është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Sami Yusuf lindi në korrik të vitit 1980 nga një familje me prejardhje muzikore nga Irani. Në moshë të re mësoi t'i binte disa instrumenteve, të këndonte dhe të shkruante tekste këngësh. U edukua në shumë shkolla muzikore, duke mos e përjashtuar edhe Royal Acaddemy Of Music In London. Prej vitit 2003 Sami Yusuf promovoi albumin e parë "Al-Muallim", më vonë edhe të dytin "My Ummah" që shitën rreth 5 milion kopje. Videoklipet e tij u shikuan nga Yo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mika

Tom Boxer

Don Omar

Tito El Bambino

Ron Pope

Josh Turner

David Bisbal

Bobby Valentino

Arash

T.I.

Tags: Sami Yusuf


Komente mbi këtë artist