Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sara Berisha - Te Ndare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Yjet edhe hëna
Qajnë na thërrasin ne,
Diellin nuk më ngroh,
nuk lëshon më rreze...

Nuk e ndjej më zemrën,
nuk më rreh dot më fort,
Letra poezie,
nuk mundem dot t'i shoh

Të bashkuar, t'përqafuar
ëndrrën e pres...
tinguj zogjësh,
pa melodiii...

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
oqeane, na kan' ndarë,
syt' e mi tani lotët më janë tharë

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
pas shumë dhimbjesh që përjetuam
nuk ka më dritë...

Rrezet po na flasin,
duan të na ngrohin ne,
Shpresat më kanë humbur,
Zogjtë qajnë më për ne...

Nuk e ndjej më zemrën,
Nuk më rreh dot më fort,
Letra poezie,
nuk mundem dot ti shoh

Të bashkuar, t'përqafuar
ëndrrën e pres...
tinguj zogjësh,
pa melodiii...

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
oqeane, na kan' ndarë,
syt' e mi tani lotët më janë tharë

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
pas shumë dhimbjesh që përjetuam
nuk ka më dritë...

O-o-o-o... ououou O-o-o-o

Ike dhe s'u ktheveeee...

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
Oqeanet na kan' ndarë,
Sytë e mi tani lotët më janë tharë

Ike dhe s'u ktheve,
zemrën ma rrëmbeve,
pas shumë dhimbjesh që përjetuam
nuk ka më dritë... (nuk ka më dritë...)

O-o-o-o... ououou O-o-o-o (uuuu)

NUK KA MË DRITË...!
Sara Berisha
Publikimi: 30/10/2020
Festivali: Nota Fest 2020
Teksti: Shpat Kasapi
Composed, Arranged & Produksioni: Aleksandar Masevski
Production Company: AvantgardeSara Berisha - Te Ndare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Ndare".
3. Video është e këngës "Te Ndare", por nuk këndohet nga Sara Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0