Shpat Kasapi
Shpat Kasapi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tetove Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Maj 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Shpat Kasapi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Shpat Kasapi është këngëtar shqiptar nga Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Babai Shpat Kasapit ishte Naim Kasapi prej Tetove ndërsa nëna e tij ishte e Gjylymsere Ramadani nga Tetova. Talenti i tij ishte muzika, kryesisht tallava Ai mesoi ne shkollen fillore "Liria" ne Tetove pastaj shkoi ne kolexhin turk "Yahya Kemal" ne Shkup kurse fakulltetin e kryejti ne Universitetin "FON" ne Shkup.Karierën muzikore e filloi që nga mosha e re, ku pas dis...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 61