Sara Ibrahimi Poezi
Sara Ibrahimi

Tema: Poezi Për Atdheun


Rreze Lirie

Kohera te erreta
nxi nga ulerima
lufta pelciste
vdisnin shume trima

mjegull e marre
zemra te brengosura
trima te papare
kohera te tendosura

por me kohen
qielli u hap
rrezet e diellit vershuan prap
zemrat u ngrohen

treguan rrugen
rrugen e paqes
treguan lirine
dhe ne fund dashurine

- Poezi nga Sara Ibrahimi


- U dërgua nga saraibrahimipz -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0