Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sead Muqa (Sei)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Emri i Vërtetë:
  • Sead Muqa
  • Vendlindja:
  • Pejë 
BIOGRAFIA: Sead Muqa (Sei) është një instrumentist i njohur. Sead Muqa i njohur ndryshe me emrin artistik "Sei" eshte nje nder klarinetistet me te mire ne Kosovë. Ai eshte nje instrumentist i shkelqyer. Ai luan ne dia instrumente si: klarinet, piano, saksofon etj. Ai bashkpunon me kengetarë të ndryshem ka bere shume bashkpunime dhe kenge te zhanrit popullor me kengetarin e mirnjohur "Ramadan Krasniqi - Dani". Ai ka bere shume kenge instrumentale. Poashtu ai ka nxjerr edhe albumin e tij instrumental sebashk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentAir Sei (2016)

☆☆☆☆☆

As Instrumental

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Life Soldier

Valon Buquku

Xhevat Kelmendi

Driton Obertinca

Chipsi

Nani-Style

Maksut Maloku

Astrit Bejta

Edi Krasniqi

Herolind Ramabaja

Tags: Sead Muqa, Sei


Komente mbi këtë artist