A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefë Duraj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  137
  • Origin:
  • Mazrek 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sefë Duraj is a very famous singer of Modern Traditional, Tallava, Traditional Wedding & Folk Ballads music. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefë Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

S'ka Si Zemra (2017)

Dashurise (2015)

Je Perfekte (2012)

Sikur Ta Dija (2011)

E Para Dhe E Fundit (2008)

Zjarri I Dashuris (2006)

Pa Ty (2002)

Ne Zemer Te Ruaj

Hitet

Ra Dashnija M’hupi Vedija


» Add A Song »

1000 Zemra
Mos Më Harro
Një Këngë Sa Një Jetë
Ndarja Dhemb
Knaqu
Ti Me Jep Energji
Dije Mir Qe Ke Mem Lyp
Nje Porosi
S'ka Si Zemra
Ti S'ke Faj


Translations (1)


Related Artists:

Mentor Kurtishi

Redon Makashi

Olen Cesari

Gena

Sinan Hoxha

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Luan Zhegu


Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Sefë Duraj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019