Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - Mergimtarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hej Po jau them dy fjal tverteta ne mergim skalohet jeta

kam kalu shum halle derte
kam kalu ne male dete

skam lan ven pa u shetit ne Evrop e Amerik

hej po u boj be ne kta dy sy pasha dijen qe e kam nkry

pasha rrullt qe i kom nball
pasha zotin ne mka fal

pasha at plak qe e kom ne shtrat ne Kosov dot vdes rahat

hej kam pa bot me qytet ri kerkon spash si vendin tim

rahat gjumin kun se bana
veq nkosov me qon te andrra

po ndegjo zogu i shqiptarit
amanetin mergimtarit

nga dot vini e nga dot shkoniiii
heeeeej kurr kosoven paj mos e
harroni


Ky tekst u dërgua nga HannaSefë Duraj
Publikimi: 09/05/2012


Sefe Duraj - Mergimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mergimtarit".
3. Video është e këngës "Mergimtarit", por nuk këndohet nga Sefe Duraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sefë Duraj:


Komente 0