Audio

Sefe Duraj - Nje Fotografi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/03/2013

2013-03-01T13:09:50


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Fotografi" kënduar nga Sefe Duraj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Nje Fotografi

Ti krejt lumturinë, po e kthen në pikëllim,
A vritet dashnia veq për një gabim,
Çdo ditë po mendoj, athu ti më fal,
Qon fotografi bashk ku kemi dalë.

Këtë fotografi e kam deshmi,
Do ta mbush qytetin ta shoh çdo njeri
Se ishe e imja do ti them gjithkujt
Nëse s'je e imja s'do te jesh e askujt

E di se gabova , ishte pa qëllim
Pse po bëhesh sod helm i shpirtit tim
Veq zoti e di ah sa jemi dasht
Veq n'fotografi tani jemi bashk

Këtë fotografi e kam deshmi,
Do ta mbush qytetin ta shoh çdo njeri
se ishe e imja do ti them gjithkujt
nese s'je me mua s'do te jesh e askujt

Mentor Kurtishi - Nje Fotografi

Për mu shpirt është haram
Tjetër me shiku
Po e lus perendin
Sytë me mi vërbu

Qka më duhet jeta
Kur pa ty mbeta
Vendi im pa adresë
Gjithmon le të mbesë

Qka më duhet jeta
Kur pa ty mbeta
Vendi im pa adresë
Gjithmonë le të mbesë

Ref:
Amanet amanet ti më kujto
Dashurin e vjetër kurrë mos e harro
Ruje zemra ime atë fotografi
E kur te merr malli më shikon me sy

Ref:
Amanet amanet ti mu m`kujto
Dashurin e vjetër kurrë mos e harro
Ruje zemra ime atë fotografi
E kur te merr malli më shikon me sy

Ani shpirt që unë vdes
Ti vazhdo jeto
Emrin tim kurrë askujt
Kurrë mos ja trego

Qka më duhet jeta
Kur pa ty mbeta
Vendi im pa adresë
Gjithmon le të mbesë

Qka më duhet jeta
Kur pa ty mbeta
Vendi im pa adresë
Gjithmonë le të mbesë

Ref:
Amanet amanet ti më kujto
Dashurin e vjetër kurrë mos e harro
Ruje zemra ime atë fotografi
E kur te merr malli më shikon me sy

Ref:
Amanet amanet ti mu m`kujto
Dashurin e vjetër kurrë mos e harro
Ruje zemra ime atë fotografi
E kur te merr malli më shikon me sy
Më Shumë Këngë Nga Sefë Duraj:

Më Shumë...