Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Ladorishtë (Strugë) 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Selami Kolonja është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Ai është i biri i Seitit dhe Hamijetit nga Ladorishta e Struges, baba i 3 fëmijëve Taulantit, Sidorelës dhe Majselës. Fillet e para në muzikë i ka filluar në fëmijërinë e tij të hershme.Ai duke dëgjuar nëpër dhoma më të rriturit si këndonin këngët e bukura të vendit tij, dalëngadalë filloi që edhe vetë të këndojë në korin e shkollës. Fakultetin e Muzikës e ka përfunduar me sukses në drejtimin e Muzikologjisë në Prishtinë ndërsa Magjistraturën e S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Taulant Kolonjës

I ati i

Majsela Kolonjës

I ati i

Sidorela Kolonjës

Komente

Asnjë KomentNatë Me Henë (2009)

Sot... (2007)

Do Vi (2004)

Dashuri E Trazuar

Hitet


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Zyber Avdiu

Bajramali Idrizi

Alush Hamiti

Zena Aliu

Hidaver Osmani

Isniqemal Laci

Asan Memishi

Adnan Daci

Ganimete Asllani

Naser Dula

Tags: Selami Kolonja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet