Më mbaj mend (për 1 muaj)


Selami Kolonja - Male O Ju Male

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Male O Ju Male".
3. Video është e këngës "Male O Ju Male", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Selami Kolonja - Male O Ju Male  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Hitet"

Komente

Asnjë Koment

14/04/2009

2009-04-14T03:56:12+00:00Male o ju male,
Keni shumë halle,
Dëbora po binte,
Era seç po frynte.

Djemtë seç po shkojnë,
S'dinë se ku qëndrojnë,
Gjethi po gjethonte,
Qyqja po këndonte.

Male o ju male,
Keni shumë halle,
Debora po binte,
Era seç po frynte.

Djemtë seç po shkojnë,
S'dinë se ku qëndrojnë,
Gjethi po gjethonte,
Qyqja po këndonte.

Male o ju male,
Mbushur plot me halle,
Dëbora po binte,
Era më s'po frynte.

Djemtë kur u ndanë,
Amanetet e lane
Dhe mbi krye nënat,
Shami t'zeza kanë.

5 marsi i shkruar,
Ditë e mallkuar,
Dhe ja thoka qyqja
Më të ligjëruar.

Qindra varre hapën,
Plagë në kraharuar,
Dhe ja thoka qyqja,
Më të ligjëruar.


Ky tekst u dërgua nga  taulant
Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet