Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Ku Je?  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 51-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

05/11/2009

2009-11-05T20:52:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ku Je?" kënduar nga Selami Kolonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Selami Kolonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ergi - Ku Je?

[ERGI:]
Ku je? Si je?
Du me dit a je mirë apo keq
Ku je? Si je?
Një mesazh unë nga ti po e pres

[BARBANA:]
Ndoshta nuk më sheh
E ndjej që më mbron
Ti që brenda meje me mua jeton
Nuk arrij me t'prek po n'gishta t'kam
Shpirtin ta kam unë në vena si gjak

[ERGI:]
Honey, ka me t'marr ty malli
Edhe pse jo tashti
Një ditë do m'kërkosh
Kur ti t'nihesh bosh, bosh

[BARBANA:]
Honey, sa më ka marr malli
Ti për mu si ajri
Po ti a më ndjen?
Po ti a më ndjen?

[ERGI 2x:]
Zemrën nuk e kam
Ti ma ke marr
E prapë pa zemër po rri gjallë

[BARBANA 2x:]
Zemrën nuk e kam
Ti ma ke marr
Prapë pa zemër po rri gjallë

[ERGI:]
Ku je? Si je?
Kokën pas ma ti mos e kthe
Ku je? Si je?
Veç kujtimet ne na kan met

[BARBANA:]
Ndoshta nuk më sheh
E ndjej që më mbron
Ti që brenda meje me mua jeton
Nuk arrij me t'prek po n'gishta t'kam
Shpirtin ta kam unë në vena si gjak

[ERGI:]
Honey, ka me t'marr ty malli
Edhe pse jo tashti
Një ditë do m'kërkosh
Kur ti t'nihesh bosh, bosh

[BARBANA:]
Honey, sa më ka marr malli
Ti për mu si ajri
Po ti a më ndjen?
Po ti a më ndjen?

[ERGI 2x:]
Zemrën nuk e kam
Ti ma ke marr
E prapë pa zemër po rri gjallë

[BARBANA 2x:]
Zemrën nuk e kam
Ti ma ke marr
Prapë pa zemër po rri gjallë

Reinaldo Gaçi - Ku Je?

Ku je?
Lërmë të jetoj,
E të endem brenda teje
Sërisht,sërisht..
Ku je?
Lërmë të marrë frymë
Mos shko larg meje
Sërisht, sërisht.

Edhe njehere
Te te kem ne krahe,
Botës do ti flas
Me sy dhe me fjale.

Do luftoj për dashurine
Me gjithe forcen qe kam
I penduar jam..
Do luftoj per dashurine
Me gjithe forcen qe kam
I penduar jam!

Ku je?
Kam nevoje per ty
Kjo vetmi po me pushton
Te lutem me ndihmo.
Ku je?
Me shiko ne sy,
A te lejon kjo largesi?!
Se di..

Edhe njehere
Te te kem ne krahe,
Botës do ti flas
Me sy dhe me fjale.

Do luftoj për dashurine
Me gjithe forcen qe kam
I penduar jam..
Do luftoj per dashurine
Me gjithe forcen qe kam
I penduar jam!

Nora Istrefi - Ku Je?

Ngado qe sillem, syte te kerkojne
Ne mendime Hidhem , ty t'kujtoj
Ku Je, dua ta di, dua te shoh prap
Dua te jem afer, te t'kem ne cdo hap

Te ledhatoj me duar, fytyren te ta puth
Te perqafoj, te te puth ne gush

Nuk edi se ku je e as ku je fsheh
Ty un do te kerkoj, deri sa te gjej

Ku je, edhe ku mund te t'gjej
Me puthje te mija t'embla , te t'shperblej
Tregom, nga duhet t'shkoj
qe t'vi ne duart tua, te jetoj

Tere dita zgjatet, oret nuk shkojne
Qe te dal une prap , ty te te shoh
qe kur prej asaj dite qe te pash
Krejt jeta mu ndryshua, ne mendje une thash

Te ledhatoj me duar, fytyren te ta puth
Te perqafoj, te te puth ne gush

Nuk edi se ku je e as ku je fsheh
Ty un do te kerkoj, deri sa te gjej

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet