Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Seldi Qalliu

Vendlindja: Tirane  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 30 Vjeç
Ditëlindja: 05 Janar 1987
Shenja e Horoskopit: Bricjapi

Këndon kryesisht: Pop

Rryma të tjera: Popullore Moderne

Seldi Qalliu është një këngëtar shumë i njohur. Emri i tij eshte Seldi Qalliu dhe studion ne Akademine e arteve te bukura, dega Kanto. Per momentin thuhet se eshte Singel (Beqar) .

Thotë për veten: “Jam i hapur, i komunikueshëm, shumë i suksesshëm me femrat. Më pëlqen të jem në qendër të vëmendjes dhe ia arrij gjithmonë”.

Eksperiencat: Vazhdon studimet në degën e kantos. Ka marrë pjesë në Top Fest dhe Këngën Magjike. Nuk i është dashur të punojë, pasi të gjitha të ardhurat e nevojshme ia siguron e ëma, e cila ka një biznes privat.

Familja: Nëna është familja e tij e vetme. Prindërit janë ndarë që kur ai ishte vetëm 1 vjeç. Babain e takon rrallë dhe kur i duhet të flasë për të ndjehet jo shumë komod. Jeton vetëm dhe e ëma mundohet t’ia bëjë jetën sa më të lumtur. Lidhja që ka me nënën është vërtet e rrallë. Ajo është i vetmi njeri për të cilin ai do hiqte dorë nga gjithçka, po të nevojitej.

Interesa & hobi: Pëlqen jetën aktive, veshjet trendy dhe fundjavat i kalon gjithnjë në shoqëri.

Marrëdhëniet me femrat: Gjithnjë të mira. Është gjithë kohës i rrethuar nga femra.

Hiti i Seldit Adrenalina qe e ka kenduar me Sinan Hoxhen eshte nje nga kenget me te klikuara ne shqip me miljona klikime.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  saramk    ditiendrit    Aardita    colafanta1  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  499

  • Seldi Qalliu ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Seldi Qalliu »
teksteshqip.com © 2007 - 2017