Semi
Semi
Semi
  • Emri i vërtetë:
  • Semir Zeka
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Semi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Semir Zeka stage name Semi Automatic

Më datë 8 Prill 2015, Ns X Semi Automatic publikojnë videoklipin "Six Milion".

Më datë 11 Shtator 2017, Kreshnique publikon videoklipin "Plein De Vie", në bashkëpunim me Semiautomvtic.

Në vitin 2017, Ns X Semi Automatic publikojnë albumin "The Martianz Ep".

Më datë 11 Prill 2016, N.S & Semiautomvtic publikojnë videoklipin "House Of Pain", në bashkëpunim me Kreshnique.

Më datë 5 Maj 2018, Semi Automatic publikon videoklipin "Phantom".

Më datë 8 Dhjetor 2018, Semiautomvtic publikon videoklipin "Trapi N'mahall".

Më datë 2 Janar 2019, SemiAutomatic publikon videoklipin "Duppy (Remake)".

Më datë 21 Korrik 2019, Semiautomvtic, Lyrical Son & Mc Kresha publikojnë videoklipin "Private". Muzika e këngës u punua nga Semi Automatic, teksti u shkrua nga Mc Kresha, Lyrical Son & Semi Automatic, ndërsa për orkestrimin u kujdes K-Master. Videoklipi u prodhua nga kompania Pinkmoon Creative.

Më datë 20 Tetor 2019, Semiautomatik & Erno publikojnë videoklipin "Andrra Ner Pallma". Teksti i këngës u shkrua nga Semi Automatic & Erno. Produksioni audio u realizua nga PINT.

Më datë 5 Mars 2020, Semiautomatik publikon videoklipin "Swish". Teksti i këngës u shkrua nga Semi Automatic.

Në vitin 2020, Semiautomatik publikon albumin "Quentin Quarantino".

Më datë 20 Korrik 2020, Blleki, Lluni, Semiautomatik & Erno publikojnë videoklipin "FYIA". Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 25 Korrik 2020, Semiautomatik publikon videoklipin "Meniher". Teksti i këngës u shkrua nga SemiAutomatik.

Më datë 18 Shtator 2020, SemiAutomatik publikon videoklipin "Gas".

Më datë 31 Tetor 2020, SemiAutomatik publikon videoklipin "Lek Tu Nejt".

Më datë 10 Shkurt 2021, Semiautomatik publikon videoklipin "Kur Jom I Pit".

Më datë 23 Prill 2021, SemiAutomatik publikon videoklipin "Lebron James".

Më datë 12 Qershor 2021, SEMI publikon videoklipin "Santana", në bashkëpunim me Ernon. Teksti i këngës u shkrua nga SemiAutomatik & Erno, ndërsa orkestrimi u punua nga SemiAutomatik.

Më datë 26 Shtator 2021, SEMI publikon videoklipin "Ayo".

Më datë 25 Tetor 2021, Semi publikon videoklipin "Nihem".

Më datë 10 Nëntor 2021, Semi publikon videoklipin "12 Am".

Më datë 12 Dhjetor 2021, Semi publikon videoklipin "Sniper".

Në vitin 2021, Semiautomatik publikon albumet "Lotus Vol.1" dhe "Lotus Vol.2".

Në vitin 2022, Semi publikon albumin "The Most Underrated".

Më datë 11 Prill 2022, SEMI publikon videoklipin "Kampion". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë SemiAutomatik.

Më datë 27 Maj 2022, SEMI publikon videoklipin "K.O". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë SemiAutomatik.

Më datë 28 Korrik 2022, Dj Geek publikon videoklipin "Raptish x Tranquilo", në bashkëpunim me SEMI. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga SemiAutomatik. Produksioni audio u realizua nga Deard Sylejmani.

Më datë 2 Shtator 2022, SEMI publikon videoklipin "Euro". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë SemiAutomatik. Produksioni audio u realizua nga vetë SemiAutomatik.

Më datë 15 Tetor 2022, SEMI publikon videoklipin "Maje". Teksti i këngës u shkrua nga vetë SemiAutomatik. Produksioni audio u realizua nga vetë SemiAutomatik.

Në vitin 2023, Semi publikon albumin "Collection 1".

Në vitin 2023, Semi publikon albumin "Muzike Prej Planetit Tjeter".

Më datë 15 Maj 2023, SEMI publikon videoklipin "Lotto", në bashkëpunim me Mc Kreshën. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Semi & Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Semi.

Më datë 25 Shtator 2023, Semi publikon videoklipin "Buzët". Teksti dhe orkestrimi i këngës u përgatitën nga vetë Semi. Produksioni audio u realizua nga vetë Semi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0