Serael Poezi
Serael

Tema: Poezi Për Shokët


Mall Për Shokun

Fëmijëria jonë e brishtë,
E bukur e lirë si një balonë,
Në bashkoi bashkë përjetësisht...
Por pranë s'të kam mik të t'shikoj!

Malli jonë si malet tona,
Na gjurmon kudo që shkojmë,
Kujtimet kujtoj sikur jehona,
Fëmijërinë dot s'e harrojmë.

Dhe ja ku jemi bashkë të dy...
Në kujtimet tona si një det.
U ngrit një valë, seç më kujtoi
Garat tona me biçikletë.

E ja ku jemi bashkë sërish
Në mall, në kujtim, në poezi
O vlla! Më beso diçka më frymëzoi
Prandaj shkruajta, jo se ma kërkove ti.

07 Mars 2020

- Poezi nga Serael


- U dërgua nga Kristi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0