Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Gjyshërit


Gjyshërit

Të ëmbël si sheqeri,
Të dashur si gjithëmonë.
Të lumtur që na kanë,
Të lumtur që I kemi.

Gatimet e tyre
Të shishëm si gjithëmonë.
Ninullat e tyre
Të kënduara me ëmbëlsi.

Historia e tyre
E vështirë ishte,
Por forcë I japim
Që ti lumturojmë.

Xhiro me ata
Që na kanë dashur,
Që na kanë lumturuar,
Dhe gjithëmonë na kanë kujtuar.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Komente 0