Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shkollën


Shkolla

Duke qarë shkojmë,
Që s’kemi maman tonë.
Por pastaj ambjentohemi
Me shokët dhe shoqet tanë.

Ditët e tjera…
Si në shtëpinë tonë
Na duket se po shkojmë
E po gëzojmë që po mësojmë.

Gjëra të reja gjdo ditë marrim…
1,2,3;
A,B,C,Ç,D,Dh;
Ekuacioni,fotosinteza,e të tjera me rrallë.

Gjdo tre muaj janë testet,
Që na hyn pak meraku,
Se si do të dalim me nota.
Mësojmë e mësojmë,që 10-të të na dalin.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0