Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sergio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  515
  • Emri i Vërtetë:
  • Sergio Lushaku
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sergio është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (17)

5
0
14
6
5
10
10
0
11
19
0
18
13
0
0
0
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Kastro Zizo

Ermal Meta

Pirro Çako

Seldi Qalliu

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Ardit Gjebrea

Alban Skënderaj

Bes Kallaku

Tags: Sergio, Serxhio, Serxhio Lushku, Sergio Lushaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet